Zdrowy jak ryba

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na raka?

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór? Bo w przypadku poważnej choroby można się nie martwić o koszty leczenia, nadwyrężanie domowego budżetu, generalnie - dodatkowe martwienie się o pieniądze odpada.

Ubezpieczyć powinny się zwłaszcza te osoby, które w rodzinie, zwłaszcza bliskiej, miały przypadki zachorowania na nowotwór. Wtedy są w grupie ryzyka. Są bardziej narażone na zachorowanie na raka.

Jeśli prowadzi się niezdrowy tryb życia, dokłada się cegiełkę do potencjalnego rozwoju choroby. W zwiększonej grupie ryzyka będą znajdować się np. palacze, osoby żyjące w ciągłym stresie, nadużywające alkoholu, żywiące się zbyt często fast-foodami. Oczywiście wykupienie polisy nie uchroni przed zachorowaniem, więc powinno się jak najszybciej zmienić niezdrowy styl życia. Ale polisa pomogłaby szybciej wyleczyć potencjalną chorobę.

Ubezpieczenie się na wypadek raka to też myślenie o rodzinie, której będzie choć odrobinę lżej, kiedy koszty leczenia zostaną pokryte przez ubezpieczyciela. Jeśli jesteś żywicielem rodziny, długa choroba może pozbawić Was źródła dochodu.